Savižudybių rizikos ženklų atpažinimas – reikalinga informacija kiekvienam

Birželio 7 d. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras surengė 3 valandų trukmės, iš kurių bent viena valanda skiriama praktiniams įgūdžiams Bazinius savižudybių prevencijos mokymus. Mokymus vedė dvi puikios lektorės psichologės – psichoterapeutės: Andžela Rybakovienė ir Loreta Gudienė. Jos atvyko iš VŠĮ Šiaulių psichologinių paslaugų centro.

Mokymų metu lektorės dalyvius supažindino su savižudybių proceso etapais (mintys apie savižudybę, ketinimas nusižudyti, veiksmas), išsamiai kalbėjo apie savižudybės rizikos vertinimą ir valdymą bendradarbiaujant. Lektorės demonstravo video medžiagą, pateikė knygų sąrašą, kurios mums gali padėti. Bazinių mokymų metu buvo pateikta tik mokslo ar praktikos įrodymais pagrįsta informacija.

Mokymų dalyviai išmoko atpažinti savižudybių rizikos ženklus, tinkamai į juos reaguoti ir suteikti informacijos apie galimą psichologinę pagalbą. Taigi, šie mokymai suteikė daug naudingos informacijos ir žinoma drąsos bandant užkirsti kelią savižudybėms!

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė

📸A. Juzefovičiaus

Skip to content