Skirk laiko išmokti gelbėti gyvybę

Siekiantiems išmokti teikti pirmąją pagalbą, mokymai yra vienas iš pačių efektyviausių būdų pagilinti turimas žinias, išmokyti asmenis įvertinti nukentėjusiojo gyvybines funkcijas esant gyvybiškai svarbiose situacijose. Mokymai suteikia saugumo jausmą bei pasitikėjimą savo jėgomis. Jie rekomenduojami visiems norintiems gauti vertingų žinių, trokštantiems tobulėti. Šiuo tikslu penktadienio popietę vyko pirmosios pagalbos mokymai Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 8 A ir 8 B klasių mokiniams.
 
Šaunu, kad ne tik suaugę, bet ir mokiniai domisi pirmosios pagalbos teikimo svarba. Mokymų metu mokiniai įgijo ne tik teorinių bet ir praktinių žinių, kaip įvertinti nukentėjusio žmogaus būklę, išmoko praktiškai atlikti pradinį gaivinimą, padėti užspringusiam, kaip naudotis išoriniu automatiniu defibriliatoriumi, stiprų kraujavimą iš galūnių sustabdyti su turniketu.
 
Ar žinote, kad dažniausiai nelaimingi atsitikimai ir staigios mirties atvejai įvyksta namuose? Statistiškai ne ligoninėje dažniausiai yra gaivinamas artimas žmogus, giminaitis, draugas ar kolega, tai yra pagrindinė motyvacija kuo daugiau turėti pirmosios pagalbos žinių.
 
Birutė Kazilevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content