Suaugusių Lietuvos gyventojų mitybos įpročiai ir jų pokyčių tendencijos

2019 metų pabaigoje Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras bendradarbiaudamas su visuomenės sveikatos biurais atliko “Suaugusiųjų Lietuvos gyventojų mitybos įpročių  tyrimą”. Iš viso tyrime dalyvavo 2573 gyventojai visoje Lietuvoje, tarp jų ir Pasvalio rajono savivaldybė. Tyrimas atliktas anketiniu apklausos būdu, siekiant įvertinti suaugusių Lietuvos gyventojų mitybos įpročius ir jų pokyčių tendencijas.

Tyrimas parodė, kad vis daugiau suaugusių šalies gyventojų maisto produktus renkasi atsižvelgdami į jų naudą sveikatai, didėja daržovių ir vaisų vartojimo dažnumas, šiek tiek padaugėjo asmenų, savo mitybą vertinančių kaip tinkamą, vis dėlto kai kurie žmonių mitybos įpročiai išlieka nepalankūs sveikatai. Per maža gyventojų dalis kasdien vartoja daržovių, vaisų, grūdinių ir pieno produktų, sumažėjo žuvies ir jos produktų vartojimo dažnumas, vis dar daugiau nei puse suaugusiųjų asmenų sūdo jau pagamintą maistą. Suaugusiems rekomenduojama per dieną išgerti apie 2 litrus vandens, tačiau kaip nustatyta tyrime, 8 ir daugiau stiklinių išgeria tik kas septintas gyventojas, o beveik pusė jų per dieną išgeria tik nuo 3 iki 5 stiklinių (0,6-1 litro) vandens. Išlieka tendencija, kad gyventojai maistui gaminti dažniausiai renkasi augalinį aliejų. Sumažėjo maisto papildų niekada nevartojančių ir padidėjo kasdien juos vartojančių asmenų skaičius.

Daugiau informacijos apie tyrimo rezultatus galite rasti leidinyje, kurį parengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų specialistai.

Nuotrauka:https://barrie360.com/

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Dokumentai
Failas Atsisiųsti
VS_2020_390_ORIG_Mitybos_iprociai.pdf
Skip to content