Sveikos mitybos užsiėmimai Vaškų gimnazijoje ir Tetirvinų skyriuje

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 70 proc. daugelio lėtinių ligų išsivystymą lemia mityba, žalingi įpročiai ir fizinis aktyvumas. Pagal šiuos duomenis Lietuva figūruoja pirmosiose Europos šalių statistikos eilutėse ir patenka į rizikos grupę. Mityba – viena iš pagrindinių sveikos gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos vaiko sveikatai, todėl vaikams svarbu nuo mažens padėti išsiugdyti tinkamus mitybos įpročius.
Lapkričio 30 d. Vaškų gimnazijos Tetirvinų skyriuje, o gruodžio 1 d. Vaškų gimnazijoje darželinukams, ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė vedė užsiėmimus apie sveiką mitybą.
 
Užsiėmimo metu vaikučiai aptarė sveiką mitybą, kuri labai svarbi augti sveikiems ir dideliems, ugdė tinkamus mitybos įpročius, žiūrėjo filmuką, rūšiavo daržovių ir vaisių muliažus, aptarinėjo kur jie auga, kokius patiekalus iš jų galima paruošti, susipažino su maistu, kurio reikėtų vengti valgyti.
 
Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai gavo Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro dovanėles – užduočių knygeles „Sveika mityba“, kurias galės padedami tėvelių ir auklėtojų sėkmingai atlikti ir gilinti sveikos mitybos žinias ir įgūdžius.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content