Sveikų patiekalų popietė

Tęsiant Sveikatos stiprinimo programą, skirtą širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikai, gegužės 18 dieną Pasvalio Visuomenės sveikatos biure vyko teorinis – praktinis susitikimas su dietiste Rita Šilenskiene. Susitikimo metu lektorė pasidalino savo sukaupta patirtimi ir žiniomis ne tik apie sveiką mitybą, bet ir Metabolinį sindromą, jo nustatymą, rizikos veiksnius. Taip pat paaiškino, kad širdies ir kraujagyslių ligos apima keturias kategorijas ir, kad joms visoms yra būdingas bendras ypatumas – sustorėjus ir sukietėjus arterijos sienelei, pablogėja kraujo tėkmė.
Lektorė kalbėjo apie širdį, jos tūrį, kritinį svorį ir patologinį širdies išsiplėtimą. Supažindino su mirties priežasčių struktūra pagal lytį 2019 m.
Rita Šilenskienė patikino, kad didelė gliukozės koncentracija, rūkymas ir infekcijos pažeidžia kraujagysles ir informavo apie tai kur slypi mūsų sveikatos lobis, o tai žinoma tinkamas maitinimasis ir sveikas žarnynas.
Daug naudingos informacijos programos dalyviai išgirdo apie cukraus žalą organizmui, sužinojo ką reikėtų išbraukti iš raciono norint sumažinti vėžio atsiradimo riziką ir kokius produktus reikėtų rinktis.
Praktikinio užsiėmimo metu dietistė Rita Šilenskienė rodė, kaip pasigaminti keletą sveikatai palankių patiekalų, kurie iš ties gali pagerinti mūsų sveikatą ir savijautą.
Susitikimas buvo puikus. Sužavėjo lektorės šiltas bendravimas. Ji viso renginio metu skatino klausytojus drąsiai klausti apie tai, kas juos domina. Dalyviai galėjo paragauti pagamintų sveikatai palankių patiekalų.
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
Skip to content