Tarptautinės nerūkymo dienos paminėjimas Pasvalio Svalios progimnazijoje

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena, kuri yra puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Šiai dienai paminėti Pasvalio Svalios progimnazijoje vyko renginiai skirti tabako gaminių ir psichoaktyvių medžiagų prevencijai.
Sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė vedė sveikatos valandėles: 5-6 klasių mokiniams „Rūkymo žala sveikatai“, 7-8 klasių – „Augu laisvas“, 3a klasės mokiniai dalyvavo diskusijoje „Musmirė žudo greitai – cigaretės žudo lėtai“, o 5B klasės mokiniams vyko integruota gamta ir žmogus pamoka, kuria vedė sveikatos priežiūros specialistė ir mokytoja Ligita Rožėnienė. Užsiėmimų metu buvo rodoma vaizdinė medžiaga, kalbėta apie tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų žalą sveikatai, aptartos žalingų įpročių atsiradimo paauglių tarpe priežastys, bei mokoma pasakyti “NE”.
Lapkričio 17 dieną, minint Tarptautinę nerūkymo dieną progimnazijoje lankėsi Pasvalio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jurgita Packevičienė, kuri su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje, Birute Jokubaitiene vedė renginių ciklą 6 – 8 klasių mokiniams, skirtą tabako ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijai.
Renginio metu žiūrėta ir aptarta vaizdinė medžiaga apie tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų žalą sveikatai, didžiausias dėmesys buvo skirtas elektroninių cigarečių daromai žalai, bei aptartos paaugliams atsirandančios problemos dėl jų vartojimo. Pareigūnė supažindino kokia administracinė atsakomybė gresia už tabako gaminių, kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimą, laikymą ir perdavimą kitiems nepilnamečiams. Mokiniams buvo priminta ir kokia atsakomybė nepilnamečiams gresia už viešosios tvarkos pažeidimus.
Kiekvienas iš mūsų savo kelią renkasi pats. Tačiau turime jausti atsakomybę, nedaryti tokių klaidų, dėl kurių vėliau tektų gailėtis. Rūkymas – tai mirties, kurios galima išvengti, priežastis. Ir ši priežastis priklauso tik nuo mūsų pačių! Todėl rūpinkimės patys savo sveikata, nes ji – didžiausias mūsų turtas.
 
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Birutė Jokubaitienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content