Tarptautinės triukšmo suvokimo dienos paminėjimas Namišių pradinio ugdymo skyriuje

Kiekvienais metais balandžio mėnesį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Šios dienos tikslas – formuoti mokinių suvokimą apie tylos naudą žmogaus sveikatai, bei atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo daromą įtaką žmogaus sveikatai ir susimąstyti, kaip kiekvienas iš mūsų galėtų prisidėti prie tylesnės aplinkos kūrimo. 
Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokyklos Namišių pradinio ugdymo skyriuje lankėsi sveikatos priežiūros specialistė, Birutė Jokubaitienė, susitikimo metu specialistė kalbėjo apie triukšmo poveikį organizmui, kokie yra triukšmo šaltiniai ir kaip galima jų išvengti. Mokiniai klausėsi įvairių garsų, žiūrėjo filmuką apie triukšmo žalą, piešė, diskutavo, išsakė savo nuomonę apie tylą, garso matuokliu buvo matuojamas triukšmo lygis sėdint tyloje ir triukšmaujant. 
Mokiniai pamatė, kad triukšmaujant garso matuoklis pasiekė 125 db ribą , o tai jau yra žalinga sveikatai, bei pažadėjo apie triukšmo žalą gautomis žiniomis pasidalinti ir su tėveliais, padiskutuoti su draugais.
 
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė
 
Skip to content