Turininga kelionė pas kaimynus

Minint Judumo savaitę, Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos moksleiviai dviračiais aplankė Daujėnus
Žygis – tai ne tik nuostabus būdas aktyviai praleisti laiką, pabūti kartu, bet ir geriau pažinti kraštą, aplankyti įdomias vietas.
Pažintis su Daujėnais prasidėjo nuo mokyklos, kurioje skyriaus vedėjo Gailučio Gailiūno buvom šiltai priimti. Pailsėję, išgėrę arbatos ir užkandę (ačiū Pasvalio sveikatos biurui už vaišes), toliau kelionę tęsėme su buvusiu seniūnu Vladu Vitkausku. Ekskursija pradėjome nuo bažnyčios, kurioje nuo senų laikų vyksta legendiniai Sekminių atlaidai. Iš Daujėnų kilusio mokslininko ir verslininko vilniečio dr. Prano Kiznio iniciatyva ir rūpesčiu, šventovė buvo suremontuota ir toliau džiugina tikinčiuosius. Šalia bažnyčios – šaltinis, vadinamas „Šventabala“. Nuvažiavome ir prie garsiojo tvenkinio – fontano, kurio šlaitas kyla tarsi amfiteatras. Kairiajame Orijos upelio krante, yra mineralizuoto vandens šaltinis. Jo vanduo aštraus specifinio sieros vandenilio kvapo, nemalonaus skonio. Vladas Vitkauskas yra išnykusių kaimų atminimo ir įamžinimo iniciatorius. Melioracija nušlavė daug kaimų, taip pat ir Petraičių. Dabar jį primena didžiulis Puntuko broliu vadinamas Petraičių akmuo. Toliau keliaujant nuo Daujėnų link Porijų šalikelėje dar vienas akmuo su poeto Pauliaus Širvio žodžiais primena, kad šioje vietoje kadaise buvo Pulciniškių kaimas. Tai seniūno gimtasis kaimas, kurio istoriją aprašė knygoje. Apdovanoti knygomis „Daujėnai“ ir „Paminklas išėjusiam kaimui“, pasigrožėję sutvarkyta aplinka, išgrįstais takais, pasisupę, pažaidę, tęsėme kelionę namo. Daujėnai paliko jaukaus miestelio įvaizdį, o klausant ilgamečio seniūno jaučiamas rūpestis aplinka, dėmesys praeičiai, istorijai.
Kelionės virsta ne tik puikiais prisiminimais, bet ir patirtimis, kurios gali tapti – nuostabi paskata nesustoti vietoje. Juk ir pats keliavimas gali būti tikslas. Žygio vadovės Eglė ir Regina – fizinio ugdymo mokytojos, bei kartu vykęs gimnazijos direktorius pasidalino įspūdžiais ir patirtimi.
Važiavimas kartu suvienija, bendrystėje greičiau susidorojama su užduotimis, stresinėmis situacijomis, labiau pasitikima, padedama vienas kitam, ieškoma bendrų sprendimų. Kartu stiprinami konfliktų sprendimo įgūdžiai, palaikomi tie komandos nariai, kurie jaučiasi nesaugūs, mokomasi pozityviai reaguoti į kelionės metu iškylančius iššūkius. Nustebino mokinių fizinis ir psichologinis pasiruošimas, kurio buvimas lemia sėkmę. Grįžome pamatę, išgirdę, patyrę, pasidžiaugę, sulyti, pavargę, bet kupini įspūdžių. Dalis mokinių nuvažiavo daugiau nei 50 kilometrų, nes į mokyklą atvažiavo dviračiais ( du mokiniai daugiau nei 70 km). Kelionėje praplėtėme ne tik istorijos, geografijos žinias, prisijungėme prie tvaraus judėjimo akcijos, bet sustiprinome ir komandinio darbo įgūdžius (žygio metu buvo pakeistas dviratis), bei patyrėme bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Daiva Čingaitė
Nuotraukos : Reginos Urbonavičienės ir Eglės Mickeliūnienės.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content