Užtikrinkime vaikams saugią namų aplinką

Kiekvienam tėveliui atrodo, kad namai – labai saugi vieta, tačiau būtent namuose maži vaikai patiria daugiausiai nelaimingų atsitikimų. Jie stengiasi pažinti aplinką, kurioje gyvena, ir tas pažinimas prasideda nuo gimtųjų namų.
Vaikai nori viską paliesti, paragauti, išbandyti, bet jiems trūksta gebėjimų numatyti tolimesnius įvykius, nujausti pavojų ir jo išvengti. Todėl tėvų pareiga yra sukurti saugius namus, o įvykus nelaimei suteikti pirmą būtinąją pagalbą.
Balandžio 16 d. įvyko paskutinė „Gandrų belaukiant“ paskaita besilaukiančioms, jaunoms šeimoms „Saugi namų aplinka. Pirmoji pagalba“, kurią vedė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Augustė Gražinė. Tėveliai paskaitos metu sužinojo kokie dažniausi vaikų susižalojimai įvyksta namuose, apžvelgė pavojingas situacijas, analizavo kaip jų išvengti bei kaip suteikti pirmąją pagalbą. 
Žinojimas kaip padėti nusideginusiam, nukritusiam, įsipjovusiam, paspringusiam ar sąmonės netekusiam vaikui yra be galo vertingos ir jas turėtų žinoti kiekvienas tėvelis.
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Skip to content