VVKT pastaruoju metu sulaukia daugybės skambučių ir klausimų apie galimus šalutinius COVID-19 vakcinų poveikius

 
Dalinamės Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija apie tai, kad VVKT pastaruoju metu sulaukia daugybės skambučių ir klausimų apie galimus šalutinius COVID-19 vakcinų poveikius.
 
1) Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR), kurių sulaukė VVKT, kaip ir ankstesniais mėnesiais, labai panašūs: tai skausmas, patinimas ir paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas ir karščiavimas. Dažniausiai šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeina po kelių dienų.
 
2) Visus, patyrusius šalutinį COVID-19 vakcinų poveikį, labai ragintume apie tai pranešti VVKT. Pranešimą galima pateikti šiais būdais:
– tiesiogiai užpildant formą internetu https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv;
– užpildant pranešimo formą, skirtą pacientams (ją galima rasti https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486) ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt);
– nemokamu telefonu 8 800 73 568.
 
3) Taip pat atkreipiame dėmesį, kokiais atvejais turėtų būti teikiami pranešimai apie ĮNR į vakciną:
– kai yra įtariamas ryšys su konkrečia vartota vakcina,
– kai kyla abejonių dėl ĮNR ir vaisto / vakcinos vartojimo priežastinio ryšio.
 
4) Teikiant pranešimą apie ĮNR, VVKT nereikia pateikti savo asmeninių duomenų, VVKT prašo pateikti tik kontaktinę informaciją, kad reikalui esant, būtų galima susisiekti. Visi pranešime pateikti duomenys yra saugūs ir konfidencialūs. Jei pacientas nenori pranešimo apie patirtą ĮNR pateikti pats, gali paprašyti, kad tai už jį padarytų kitas asmuo, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros specialistas ar vaistininkas. Tačiau VVKT būtina žinoti asmens, patyrusio ĮNR, amžių ir lytį, nes ši informacija yra svarbi tiriant ir vertinant veiksnius, dėl kurių kai kurie pacientai gali patirti tam tikras nepageidaujamas reakcijas.
 
Gali būti vienas ar daugiau žmonių vaizdas
 
 
 

 

 
 
Skip to content