Apie stresą su Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos moksleiviais

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje klasių valandėlių metu vyko pokalbiai ir diskusijos apie stresą, jo poveikį mokinių savijautai ir sveikatai, būdus ir galimybes suvaldyti stresą.
Rasa Rutkauskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, bendraudama su gimnazistais pateikė jiems testą, kurį užpildę, mokiniai įsivertino savo streso lygį. Atsakymai nebuvo labai džiuginantys, nes suskaičiuoti balai rodė, kad trečdalis mokinių patiria aukštą streso lygį.
Yra žinoma, kad pusė visų psichikos sutrikimų prasideda, iki žmogui sueina 14 metų, bet dauguma jų lieka nepastebėti ir negydomi. Lėtinis stresas, nerimas – tai labai rimtas signalas, kad reikia susirūpinti vaiko sveikata. Tiek mokinių tėvai, tiek mokyklos pedagogai bei sveikatos priežiūros specialistai turėtų atkreipti dėmesį į šią problemą.
Pokalbių metu, Rasa Rutkauskienė priminė gimnazistams, kad besaikis mobiliųjų telefonų, kompiuterių naudojimas yra viena iš priežasčių, padidinančių streso lygį. Reikėtų laikytis rekomendacijų, naudojantis šiomis priemonėmis.
Mokinių sveikata blogėja nuo įvairių faktorių. Miego trūkumas, nepilnavertė mityba, prasta psichologinė savijauta, kasdienis stresas, mažas judėjimas, žalingi įpročiai – tai kelias į siaurą akligatvį, kuris gali baigtis skaudžia diagnoze – paauglių depresija. Nuo pat ankstyvo amžiaus stiprinkime vaiko psichinę sveikatą, bendraukime su savo atžalomis, nepalikime jų be globos ir dėmesio.
Rasa Rutkauskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūra mokykloje
Skip to content