Pirmosios pagalbos mokymai Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijoje

Nei vienas iš mūsų negali numatyti, kur laukia nelaimė, todėl turime būti pasiruošę įvairioms gyvenimo situacijoms. Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmas žingsnis siekiant padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai reaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.
Pumpėnų gimnazijoje, balandžio mėnesį, penktos, septintos ir pirmos gimnazijos klasių mokiniams vyko integruotos gyvenimo įgūdžių pamokos, skirtos pirmos pagalbos suteikimo įgūdžiams formuoti. Pamokas vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Daiva Čingaitė ir gyvenimo įgūdžių mokytoja Gražina Kiaunienė. Pamokų metu mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių kaip teisingai atlikti pradinį gaivinimą, pasirūpinti saugumu, ką daryti, smarkiai kraujuojant. Mokymų metu buvo pasidalinta gyvenimiška ir darbo metu sukaupta patirtimi, pateikta daug praktiškų, kasdienėse situacijose pritaikomų patarimų.
Pirmos pagalbos teikimo įgūdžiai reikalingi kiekvienam, kuomet tenka laukti profesionalios medikų pagalbos, o tokiais atvejais yra brangi kiekviena minutė – nes ir keli lemtingi veiksmai gali prisidėti prie sėkmingos istorijos pabaigos, padedančios išsaugoti gyvybę.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Daiva Čingaitė
Nuotraukos Gražinos Kiaunienės ir Daivos Čingaitės
Skip to content