Baigėsi Pasvalio Svalios progimnazijos darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo mokymai
Svalios progimnazijos darbuotojų kompetencijos psichikos srityje didinimo mokymai prasidėjo dar 2023 m. rugpjūty ir tęsėsi iki pat gruodžio pabaigos. Mokymai vyko mišriai: tiek kontaktiniu būdu tiek nuotoliniu.
Pirmojo mokymų užsiėmimo su grupe metu, lektorių komanda aptarė aktualias mokyklai problemas, susijusias su vaikų ir mokytojų psichikos sveikata, į kurias atsižvelgdama, kartu su grupe sudarė preliminarų tolesnių mokymų planą. Plane buvo nurodytos dalyvių grupei aktualios problemos, kurios buvo nagrinėjamos mokymų metu. Taip pat susitikimo su grupe metu lektoriai pristatė grupei nuotolinius mokymus, prieinamus www.pagalbasau.lt svetainėje, skirtus raštingumui psichikos sveikatos srityje didinti, psichikos sveikatos rizikos veiksniams atpažinti, tinkamai reaguoti ir suteikti paramą.
Kitų užsiėmimų pradžioje buvo aptariami tuo metu aktualūs dalyviams klausimai. Taip pat aptariamas anksčiau sudarytas planas: prireikus jis buvo atnaujinamas, įtraukiant kitas grupės nariams aktualias problemas. Planas buvo papildomas, susitariant dėl vienai problemai nagrinėti skiriamo laiko, taikytinų metodų ir kt.
Užsiėmimų metu lektorių komanda su grupe atliko atvejų analizes, taikė įvairius metodus ir ieškojo galimų nustatytų problemų sprendimo būdų. Kiekvieno mokymų užsiėmimo metu lektoriai teikė teorines ar praktines rekomendacijas, skirtas padėti išspręsti aptartas problemas. Pateiktas rekomendacijas mokymų dalyviai taikė praktikoje bei aptardavo jų taikymo patirtį kitų užsiėmimų metu.
Mokymai buvo įgyvendinami, naudojant gerąja praktika ir moksliniais tyrimais pagrįstas ir rekomenduotas metodikas. Ne mažiau nei pusę mokymų laiko sudarė pratybos mokymų dalyviams.
Džiaugiamės malonia pažintimi su Pasvalio Svalios progimnazijos pedagogų grupe, siekusia didinti kompetencijas psichikos srityje. Mokymų metu skatinome, kad mokytojai dalintųsi sunkumais, rūpesčiais, problemomis, mokytųsi jas spręsti, žinotų, kada ir kur kreiptis pagalbos, gebėtų padėti sau. Kita vertus, svarbiu mokymų ritualu tapo dalinimasis pozityviais jausmais, išgyvenimais, įpročio dažniau pastebėti gėrį ir padėkoti šalia esančiam formavimas.
Tikimės, kad mūsų bendrystė dalyvius paskatino būti atviresniems, įkvėpė pasitikėjimo savimi bei padėjo suprasti, kad kalbėjimas apie savo jausmus, pagarba sau ir artimam yra ne tik vienas iš esminių būdų padedančių mažinti konfliktines situacijas, nerimą bei stresą, bet suteikia galimybę gyventi ramesnį, laimingesnį gyvenimą.
Medicinos psichologė Rasa Praninskienė
Socialinė pedagogė ekspertė Jurgita Briedienė