Baigėsi psichikos sveikatos kompetencijų didinimo mokymai įstaigos darbuotojams

Pasvalio r. sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro „Viltis“ kolektyvas Viltis Pasvalys, bendradarbiaudamas su Visuomenės sveikatos biuru, didino darbuotojų kompetencijas psichikos sveikatos srityje. Mokymai prasidėjo sausio 9 d. ir baigėsi kovo 31 d. Iš viso 40 val. trukmės programa apėmė 10 nuotolinių ir susitikimų po 4 val. “Mokymai suteikė naudingų žinių ir įgūdžių kaip išvengti arba sumažinti stresą ir įtampą darbe. Padėjo pagerinti emocinę savijautą darbe, pagerėjo nuotaika. Sumažėjo profesinio perdegimo rizika, pagerėjo darbingumas. Daugumas darbuotojų tokiuose mokymuose dalyvavo pirmą kartą ir pageidavo, kad jie būtų tęsiami”, – įspūdžiais pasidalijo centro direktorė Marija Kunskienė.
 
Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tikslas – ugdyti įstaigų ir įmonių darbdavių, darbuotojų saugos specialistų ir kitų darbuotojų kompetencijas, reikalingas mažinti neigiamą psichosocialinių rizikos veiksnių poveikį darbuotojų sveikatai, gerinti psichosocialinę aplinką įmonėse ir įstaigose, stiprinti darbuotojų psichikos sveikatą. Užsiėmimų metu profesinės sveikatos specialistas ir medicinos psichologas įvertino darbuotojų psichoemocinę būklę, darbuotojų psichikos sveikatos raštingumą, įvairių užsiėmimų metu didino darbuotojų psichikos sveikatos kompetencijas ir parengė rekomendacijas įstaigai. Mokymai dalyviams suteikė žinių ir naudingų įgūdžių kaip išvengti ar sumažinti stresą, įtampą darbo vietoje; kaip atpažinti profesinį perdegimą ir kur kreiptis pagalbos; kaip padėti kolegai kuriam reikalinga emocinė parama; kaip svarbu psichologinio smurto atpažinti savo ir kolegos atžvilgiu ir išvengti. Susipažino su naujausia informacija apie optimalų darbo krūvį, darbo laiko trukmę ir tempą, siekiant išlaikyti gerą psichinę sveikatą.
 
Nuoširdžiai dėkojame centro administracijai, ypač direktorei Marijai Kunskienei ir visam šauniam kolektyvui už žingeidų įsitraukimą į mokymus!
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro „Viltis“ nuotraukos.
 
Skip to content