Paskaita, suteikianti motyvacijos gyventi sveikiau

Didžiausią susirūpinimą Lietuvoje ir visame pasaulyje kelia širdies ir kraujagyslių ligos. Jas dažniausiai sukelia ne viena priežastis, o kelių rizikos veiksnių derinys. Pagrindiniai rizikos veiksniai yra rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, mažas fizinis aktyvumas, nutukimas, cukrinis diabetas, gausus alkoholio vartojimas, ilgalaikis stresas ir žinoma netaisyklinga mityba. Pagrindinė širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos priemonė – rizikos veiksnių koregavimas.
 
Todėl žinant svarbą žmonių sveikatai, tęsiant Sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai vykdymą, balandžio 20 d. į Visuomenės sveikatos biurą buvo pakviesta lektorė gydytoja dietologė – psichoterapeutė, Mindfulness mokytoja Kristina Jasmontienė. Ši puiki lektorė Programos dalyviams skaitė paskaitą tema ,,Sveikatai palanki mityba – ar viską žinai?“
Paskaitos metu buvo kalbama apie kraujospūdžio padidėjimo, cukrinio diabeto, padidėjusio cholesterolio kiekio ryšį su sveikata ir mitybos svarbą šių sveikatos sutrikimų profilaktikai. Daug dėmesio renginio metu buvo skiriama pokalbiui – kaip, kada ir ką valgyti? Pateikta daug vertingos informacijos apie maitinimosi įpročius, jų keitimą, nutukimo ligą, emocinį valgymą.
Įdomu buvo paklausyti apie skaidulinių medžiagų naudą. Mat skaidulos organizmui yra itin svarbi maistinė medžiaga, kuri turi daugybę naudingų savybių.
 
Gydytoja dietologė Kristina skatino rinktis maisto įvairovę ir paminėjo, jog pusryčiai yra pats svarbiausias dienos valgymas. Pateikė mitybos rekomendacijas: stebėti ir fiksuoti bet kokį suvalgomą maistą, laikytis mitybos režimo, didinti skysčių kiekį, gerinti maisto ruošimo būdus ir kt. Taip pat suteikė keletą patarimų: klausome savo kūno signalų ir sustojame valgyti, kai pajaučiame sotumo jausmą, valgome, kai jaučiame alkį, tam skirtoje vietoje, didelės maistinės vertės, mums naudingą maistą, tik valgome, ir nieko daugiau. Pasinaudojus gydytojos dietologės patarimais, tikslą – gyventi sveikiau, pasiekti būtų galima greičiau, paprasčiau ir tikėtina ilgesniam laikui!
 
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
 
Skip to content