Eksperimentų savaitė Pasvalio Eglutės lopšelyje-darželyje

Eglutės darželio Voveriukų grupės vaikams vyko rankyčių plovimo užsiėmimas. Jo metu mažieji buvo mokomi taisyklingai plauti rankas. Specialios LED lempos pagalba buvo galima pamatyti kur bakterijos labiausiai mėgsta slėptis. Paaiškėjo, kad mėgstamiausia bakterijų vieta, tarpupirščiai, panagės, delnų sulenkimo vietos. Tad visi kartu kruopščiai tas vietas dar kartą nusiplovėme.
O, kad vaikams būtų dar įdomiau, atlikome eksperimentą su baltos duonos riekėmis. Užsiėmimo pradžioje vaikučiai čiupinėjo duonos riekę nenusiplovę rankų, po to kruopščiai nusiplovus čiupinėjo kitą riekę. Palikome riekeles stebėjimui ir žiūrėjome kaip jos keičiasi.
Po savaitės duonos riekė, kurią vaikai lietė su neplautomis rankomis pasidengė pelėsiu, o kitoje riekelėje galima buvo įžiūrėti labai mažą melsvą taškelį. Šis eksperimentas vaikams aiškiai parodė, kad rankas plauti būtina. Išsiaiškinome, kad per nešvarias rankas plinta dauguma infekcinių susirgimų.
Bakterijos tokios mažytės, kad plika akimi pamatyti tiesiog neįmanoma. Jos gyvena visur. Vaikai susipažino su specialiu prietaisu mikroskopu, kuris stipriai padidina vaizdą. Mikroskopo pagalba vaikai stebėjo kaip įspūdingai atrodo duonos pelėsio fragmentai. Vieniems jis priminė voratinklį, kitiems atrodė lyg didžiulis debesis. „Koks įdomus ir paslaptingas yra mikroorganizmų pasaulis!” – stebėjosi mažieji.
 
Visuomenės sveikatos specialistė O. Vaserytė
Nuotraukos: Voveriukų grupės auklėtojos V. Krivickienės
Skip to content