
Kaip išlaikyti ramybę neramiais laikais: praktiniai patarimai psichologiniam atsparumui
1. Sąmoningas informacijos vartojimas
Kasdien mus pasiekia didžiulis informacijos srautas iš naujienų portalų, televizijos ir socialinių tinklų. Jeigu jo sąmoningai nekontroliuojame, gauname didžiulį įvairios informacijos kiekį, kuris vargina psichiką, o ir pati informacija gali būti prieštaringa, paremta klaidingais faktais, pateikiama taip, kad sukeltų stiprias emocijas.
Susiduriant su šiais sunkumais, patartina:
Pasirinkti kelis patikimus informacijos šaltinius, remtis savo sritį išmanančių specialistų nuomone. Riboti naujienų skaitymo laiką, pavyzdžiui, tik ryte ar vakare. Bent trumpam visai pailsėti nuo informacijos srauto, jei jaučiate, kad ji kelia sunkiai valdomą stresą.
2. Rutina ir kasdieniai ritualai – stabilumo pagrindas
Kontrolės ir saugumo jausmą gali stiprinti rutinos palaikymas, įpročių saugojimas, todėl verta susikurti ir puoselėti nors ir nedidelius kasdienius „ritualus“.
Patartina:



3. Rūpinimasis fizine ir emocine sveikata
Nepamirškite pasirūpinti savo kūnu ir psichikos sveikata, kurie yra jūsų didžiausias pagalbininkas valdant savo reakcijas į stresines situacijas ir užtikrinant savo gerovę bet kokiomis aplinkybėmis.
Patartina:



4. Prasminga veikla – priešnuodis bejėgiškumo jausmui
Bejėgiškumo ir beprasmiškumo jausmus gali sumažinti prasminga veikla, skirta padėti kitiems. Prisidėjimas prie prasmingų iniciatyvų padeda jaustis reikalingiems ir suteikia kontrolės jausmą.
Patartina:

Atsiminkite, kad nesate vieni Jeigu jūs ar jūsų artimieji sunkiau išgyvena neapibrėžtumą geopolitinių įvykių kontekste, patiria psichikos sveikatos sunkumų – svarbu sau priminti, kad nesate vieni.
Kur gauti nemokamą pagalbą
Jei nežinote, kaip sau padėti, Higienos institutas primena, kad visoje Lietuvoje veikiantys visuomenės sveikatos biurai visiems, taip pat vaikams ir paaugliams, siūlo nemokamas psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugas:






Higienos instituto informacija
