Mažiau cukraus – daugiau daržovių ir vaisių!

Įrodyta, kad sveiki mitybos įpročiai susiformuoja jau vaikystėje, todėl ypatingai svarbu juos diegti ir formuoti ankstyvame amžiuje. Mokyklinio amžiaus vaikų, kaip ir suaugusiųjų gyventojų mityba, visų pirma, turi atitikti sveikos mitybos principus ir taisykles.
Saločių mokyklos penktokams ir Pajiešmenių skyriaus ketvirtokams vyko sveikos mitybos užsiėmimai. Užsiėmimų metu aptarėme, kad mityboje svarbu nuosaikumas, įvairumas, subalansuotumas. Reikia stengtis kasdien valgyti įvairų maistą, kelis kartus per dieną valgyti daržovių ir vaisių, duonos, kruopų makaronų ar bulvių. Valgyti liesą mėsą, ankštines daržoves, žuvį, paukštieną, vartoti liesą pieną ir jo produktus. Mažiau valgyti cukraus, saldžių, gazuotų gėrimų, saldumynų. Riboti druskos kiekį maiste. Nepamiršti gerti pakankamai skysčių. Svarbu, kad vaikas su maistu gautų reikiamą kiekį vitaminų bei mineralinių medžiagų.
Jei vaikų mityba atitiks organizmo fiziologinius poreikius, remsis sveikos mitybos principais ir pagrindinėmis taisyklėmis bei sveikos mitybos piramidės rekomendacijomis– mityba bus ne tik sveika, bet ir sveikatinanti.
 
Sveikatos priežiūros specialistė O. Vaserytė
Skip to content