Pasaulinė burnos sveikatos diena

Kovo 20-ąją visas pasaulis mini burnos sveikatos dieną. Šią dieną minint reikėtų prisiminti burnos sveikatos reikšmę viso organizmo sveikatai. Prasta burnos higiena lemia bakterijų sukeliamas infekcijas, kurios silpnina imunitetą ir daro įtaką kitoms ligoms, tokioms kaip endokarditas.
Kiekvienas iš mūsų turime žinoti pagrindines burnos priežiūros taisykles:
• dantų bei tarpdančių valymas;
• burnos skalavimas;
• profilaktiniai apsilankymai pas odontologą;
• taisyklinga mityba, praturtinta įvairiais makro ir mikro elementais;
• žalingų įpročių, tokių kaip: tabako, alkoholio, narkotikų vartojimo vengimas.
Labai svarbu yra pasirinkti tinkamas dantų priežiūros priemones. Jas reikėtų rinktis ypač atidžiai. Nepakanka vien tik išsivalyti dantis, labai svarbu valyti tarpdančius. Norint juos išvalyti yra rekomenduojamas tarpdančių siūlas. Juo naudotis reikėtų po kiekvieno valgymo. Jei nėra galimybių galima suvalgyti obuolį, kuris irgi padės tarpdančius išvalyti.
Didelį poveikį bendrai savijautai turi mityba. Tam tikrų medžiagų trūkumas gali turėti įtakos įvairioms ligoms atsirasti, o tuo pačiu susilpninti dantis. Norint, kad taip nenutiktų reikėtų pasistengti, kad mityba būtų kuo geriau subalansuota.
Ne paslaptis, kad rūkymas yra vienas iš didžiausių sveikų ir baltų dantų priešas, todėl rūkymo reikėtų atsisakyti. Rūkančių žmonių dantys būna pageltę, o su laiku susiduriama ir su rimtesnėmis problemomis.
Svarbu yra lankytis pas odontologą. Labai gerai jei tai pavyktų padaryti kartą per pusmetį. Odontologas patars, kaip prižiūrėti dantis, kad būtų galima išvengti įvairių dantų bei dantenų ligų.
Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro specialistai linki gyventojams labiau rūpintis savo dantimis ir nenuvertinti burnos higienos reikšmės, nes tik esant sveikiems dantims, mes galime turėti gražią šypseną.
Naudotas šaltinis: odontologurumai.lt
Paveikslėlis:
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
Skip to content