Pavasaris, tai metas, kada norisi kartu su bundančia gamta lįsti iš žiemos kiauto ir pradėti keisti save bei aplinką, kurioje gyvename

Sveikatos priežiūros specialistė R. Rutkauskienė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, susitiko su mokinukais, besimokančiais Lėvens pagrindinės mokyklos Daujėnų skyriuje. Specialistė mokiniams pasakojo apie tai, kaip svarbu saugoti ir tausoti gamtą, kad oras, kurį kvėpuojame, būtų švarus. Vaikai piešė, klijavo draudimo ženklą, kuris reiškia – ,,draudžiama rūkyti‘‘.
Magnetinėje lentoje vaikai klijavo magnetinius lipdukus, kurie byloja apie tai, kaip rūkymas kenkia žmogui, o numesta nuorūka sukelia gaisrus. Pasibaigus pamokėlėms, vaikai pūtė balionus, taip treniruodami savo plaučius.
Riešuto mokykloje netradicinėse pamokose specialistė kalbėjosi su mergaitėmis ir berniukais apie paauglystės amžiaus subtylybes.Tai tikrai ne lengviausias žmogaus gyvenimo periodas. Paaugliai dažnai ieškodami savęs, daro klaidas gyvenimiškuose pasirinkimuose, rinkdamiesi draugus, pomėgius, kartais priimdami pačius blogiausius sprendimus. Tačiau šiame amžiaus tarpsnyje jaunuoliai patiria ir pačius gražiausius, patikrintos draugystės bei pirmosios meilės jausmus.
Diskutuota apie tai, kaip svarbu rūpintis savo išvaizda, kūno higiena. Kalbėta apie kūno ir psichologinių pokyčių keliamus rūpesčius.
Susitikimuose su Riešuto mokyklos ugdytiniais kalbėta ir apie rūkymo žalą bei pavojus aplinkai. Su lavinamųjų klasių mokiniais vyko užsiėmimai apie burnos higieną, dantų priežiūrą. Vaikai rungtyniavo, kas greičiau sudėlios dėliones, kuriose didelis vandens lašas ir graži šypsena priminė apie tai, kas labai svarbu kiekvienam iš mūsų.Tai mūsų visapusiška kūno priežiūra, suteikianti gerą savijautą ir gerą nuotaiką.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rasa Rutkauskienė
 
 
 
 
Skip to content