Tarptautinė triukšmo suvokimo diena Pasvalio Svalios progimnazijoje ir Vaškų gimnazijoje

Kiekvienais metais paskutinįjį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Šią dieną svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo daromą įtaką žmogaus sveikatai ir susimąstyti, kaip kiekvienas iš mūsų galėtų prisidėti prie tylesnės aplinkos kūrimo.

Pasvalio Svalios progimnazijoje ir Vaškų gimnazijoje vyko akcija „Išmatuok ir įsivertink triukšmą“, jos metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė su mokiniais matavo triukšmo lygį, bei aptarė, kaip sumažinti triukšmo keliamus iššūkius, kurti tylesne namų, mokyklos ir poilsio aplinką.

Sveikatos valandėlių metu, Pasvalio Svalios progimnazijoje grupėje „Įdomu po pamokų“ ir Vaškų gimnazijoje su pirmokais ir ketvirtokais buvo kalbama apie triukšmo poveikį organizmui,  kokie yra triukšmo šaltiniai ir kaip galima jų išvengti, matavo pačių sukeltą triukšmą, bei atliko praktines užduotis „Kas sukelia triukšmą namuose“. Specialistė priminė, kad triukšmas yra kenksmingas sveikatai aplinkos faktorius, sukeliantis patologinius pokyčius įvairiose organizmo sistemose ir triukšmo poveikis sveikatai dažniausiai pasireiškia padidėjusiu susierzinimu, miego sutrikimais, širdies ir kraujagyslių ligomis, mokymosi, susikaupimo, klausos sutrikimais bei spengimu ausyse.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė

Skip to content