Saugi namų aplinka ir pirmoji pagalba

Vaiko saugumas buityje tėvus dažnai jaudina ne taip smarkiai, kaip vaiko saugumas gatvėje ar viešose įstaigose. Pagal statistiką daugiausia nelaimingų atsitikimų įvyksta būtent namuose, todėl saugia aplinka pasirūpinti turi kiekvienas tėvelis.

Kovo 29 d. Pasvalio raj. sav. mamytės išklausė paskaitą „Saugi namų aplinka ir pirmoji pagalbą“, kurią vedė Pasvalio raj. sav. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Augustė Gražinė. Paskaitos metu buvo išsiaiškinta, kodėl vaikai taip dažnai susižeidžia, kokie dažniausi sužalojimai įvyksta namuose, kokios jų priežastys bei kaip įvairių nelaimingų nutikimų išvengti.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė praktiškai parodė ir papasakojo kaip teikti pirmąją pagalbą springstant, kokių veiksmų imtis nusideginus, susitrenkus galvą bei kaip atlikti pirminį gaivinimą sąmonę netekusiam kūdikiui.

Paskaitos metu susirinkusios mamytės dalinosi mintimis, jog pirmoji pagalba turėtų būti privalomai mokoma kiekvienam tėveliui, nes labai svarbu žinoti kaip elgtis ir kokių veiksmų imtis įvykus nelaimingam atsitikimui.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Augustė Gražinė

Nuotraukos: V. Jankevičienės

Skip to content