Vasario 6 d. pradėjo veikti nemokama policijos pasitikėjimo linija „Narkotikams – NE“

Telefonu 8 700 60 777 policija ragina žmones skambinti ir pranešti apie žinomus narkotikų platintojus ar vietas, kur gali būti vykdoma nusikalstama veika – narkotinių medžiagų platinimas.

Linija veiks darbo dienomis nuo 7 iki 20 val., į skambučius atsilieps policijoje dirbantys apmokyti darbuotojai.

Asmens pateikta informacija tiesiogiai pateks į apskrities vyriausiojo policijos komisariato specializuotą kriminalinės policijos padalinį, kur, tikslingai paskirti pareigūnai, ne vėliau kaip per 1 parą imsis konkrečių veiksmų, susijusių su ja. Nuolat bus vykdoma asmenų perduotos informacijos kontrolė, o apie rezultatus informuojama visuomenė.

Pareigūnų darbas bus nukreiptas į narkotinių medžiagų pasiūlos mažinimą ir į asmenis, kurie tokias medžiagas platina.

Policija ragina nebūti abejingais ir pasidalyti turima informacija. Pranešti galima anonimiškai, arba prisistatant.

Šia telefono pasitikėjimo linija „Narkotikams – NE“ policija siekia:

1. Suteikti galimybę bendruomenei (tėvams, mokytojams, socialiniams darbuotojams, moksleiviams ir kt. visuomenės nariams) saugiai ir anonimiškai pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą ir (ar) turėjimą (disponavimą).

2. Nedelsiant reaguoti į gautą informaciją, ją patikrinti ir perduoti tirti į policijos įstaigą pagal galimo nusikaltimo vietą. Jeigu tokia vieta bus virtualioji aplinka – darbą tęs Lietuvos policijos virtualūs patruliai.

3. Suburti bendruomenę bendram tikslui – apsaugoti Lietuvos jaunimą (moksleivius) nuo narkotikų galimos grėsmės. Dažnai tėvai, šeimos nariai, susidūrę su nepilnamečių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, sutrinka, vengia kreiptis į teisėsaugos institucijas, nors ir turi informacijos apie tokių medžiagų platintojus. Neformaliose diskusijose su tėvų ir mokytojų bendruomenėmis paaiškėjo, kad daugėja nepilnamečių atstovų, švietimo įstaigų darbuotojų prašymų užtikrinti galimybę anonimiškai informuoti apie narkotinių medžiagų pirkimo ir pardavimo atvejus. Nepaisant to, kad asmenys jau dabar gali anonimiškai pateikti informaciją naudodamiesi Policijos elektroninių paslaugų portalu ePolicija ar telefono linija, akivaizdu, jog daugeliu atvejų tėvai susiduria su baime pakenkti vaikui, gėda, nes laiku nepastebėjo problemos (narkotinės medžiagos tiesiog išmetamos, o apie platintojus nutylima).

Apie anonimiškumą:

Anoniminis pranešimas: jeigu informacija pateikiama anonimiškai, policijos įstaiga, vadovaudamasi teisės aktais ir atsižvelgdama į informacijos pobūdį, turinį ir patikimumą, turi teisę apie pateikto pranešimo nagrinėjimo rezultatus ir tyrimo eigą neinformuoti.

Pranešimas prisistatant: pranešėjo duomenys gali būti naudojami registruojant įvykį ir tikrinant informaciją policijoje nustatyta tvarka. Asmuo gali būti pakviestas į apklausą ir kitiems procesiniams veiksmams atlikti.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Pasvalio rajono policijos komisariato informacija.

Skip to content