Skatinkime vaikus dažniau sportuoti su fizinio aktyvumo projektu „Sėdėjimą keičiu į judėjimą“!

Tyrimais įrodyta, kad fiziškai aktyvi elgsena ir įpročiai nusistovi labai jauname amžiuje (Edwards et al., 2018), todėl dar prieš savo 16 gimtadienį dauguma mokinių jau būna priėmę laisvalaikio veiklos ir dalyvavimo sporte modelį, kuris sudarys jų kaip suaugusiųjų laisvalaikio gyvenimo būdo pagrindą.
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras pas save į svečius pasikvietė partnerius iš vaikų dienos centrų, darželio, siekdamas pristatyti ir papasakoti apie fizinio aktyvumo projektą „Sėdėjimą keičiu į judėjimą“. Pristatymo metu kalbėta apie fizinio aktyvumo svarbą siekiant gerinti sveiką vaikų gyvenimo būdą, kylančias problemas su vis didėjančiu vaikų sėdėjimo laiku, sumažėjusiu keliavimu pėsčiomis, važiavimu dviračiu, paspirtukais, kas neigiamai lemia vaikų ir jaunimo fizinę sveikatą. Taip pat papasakota apie patį projektą, jo planuojamas veiklas.
Renginio dalyviai sužinojo, jog šio projekto tikslas – sumažinti vaikų kasdienį sėdėjimo laiką, didinant kasdienio fizinio aktyvumo laiką per įvairias intervencijas ir aktyvaus susisiekimo skatinimu Pasvalio r. savivaldybėje. Projekto uždavinys – įgyvendinti fizinio aktyvumo skatinimo priemones, skirtas ugdyti teisingus vaikų fizinio aktyvumo įpročius sėdėjimą keičiant į judėjimą. Projekto privalumas – jo tęstinumas. Kiekviena grupė net 3 mėnesius dalyvaus įvairiose fizinėse veiklose, kurios padės formuoti vaikų ir jaunimo fiziškai aktyvią elgseną ir įpročius.
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras
Skip to content