Stebėkite radiacinį foną Lietuvoje

Radiacinį foną Lietuvoje nuolat (24/7) stebi radiacinės saugos centro specialistai, kurie primena, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje veikia aplinkos gama dozės monitoringo ir ankstyvojo radiacinio perspėjimo sistemos (RADIS) tinklas.
Vidutinis radiacinis fonas Lietuvoje svyruoja nuo 50 iki 120 nSv/h, priklausomai nuo vietovės ir jos dirvožemyje esančių gamtinės kilmės radionuklidų kiekio. Koks gama dozės galios lygis yra saugus sveikatai? <300 nSw/h – normalus, >300 nSw/h – viršijamas.


Būtina žinoti, kad apie visus tikrus įvykius, susijusius su radiacinio fono padidėjimu, gyventojus nedelsiant perspėja atsakingos institucijos, bei pateiktų rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo.
Radiacinį foną Lietuvoje galite stebėti Radis tinklapyje esančiame žemėlapyje https://experience.arcgis.com/…/26a0b27d5082…/page/Dash/
o taip pat rasite šioje internetinėje svetainėje www.pasvaliovsb.lt puslapio apačioje esančioje reklamjuostėje (baneryje) paspaudę paveikslėlį „Radiacinis fonas Lietuvoje“.


Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skip to content