Sveiki pusryčiai, kokie jie turi būti?

Vasario – kovo mėnesiais P. Vileišio gimnazijos pirmokams vyko užsiėmimai klasės valandėlių metu. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, R. Rutkauskienė bei gimnazistės Emilija ir Domilė, kalbėjo mokiniams apie mitybą. 
 
Visų pirmųjų gimnazinių klasių mokiniams gimnazistės pristatė sveikų ir sočių pusryčių temą. Rodytose skaidrėse mokiniams buvo demonstruojami pusryčių pavyzdžiai, paminėta sveikos mitybos nauda paauglystėje. Moksliniais tyrimais paremtos tiesos apie pusryčių naudingumą augančiam ir bręstančiam jaunimui. Po skaidrių demonstravimo diskusiją tęsė ir sveikatos specialistė, dėkodama Emilijai ir Domilei už geranorišką bendradarbiavimą. 
 
Sveikatos specialistė taip pat diskutavo su gimnazistais ir kita tema. Tai aktualu kiekvienam šių dienų moksleiviui – mobiliųjų telefonų perteklinis naudojimas ir pasekmės sveikatai. Kas gi kenčia labiausiai? Mūsų stuburas ir atskiros stuburo sritys pačios praneša apie didžiulę neigiamą žalą. Mūsų ilgas telefono ekrano stebėjimas palenkus galvą, sukelia sprando srities skausmą, raumenų įtampą, atsiranda galvos skausmai, nervinė įtampa, vystosi sprando ir pečių juostos raumenų disbalansas. Jaunas žmogus dar neįvertina, kokios pasekmės sveikatai bus ateityje. Paklausti, kokios vertybės jiems yra didžiausios, mokiniai sveikatą paminėjo kaip vieną iš svarbiausių.
 
Daug dar mokiniams reikia kalbėti ir juos šviesti sveikatos išsaugojimo klausimais. Supratimas apie tai, kaip reikia gyventi, kad sveikatą išsaugoti, ateina per patirtas pasekmes. Skaudu, kai vaikystėje ir paauglystėje padarytos klaidos apsunkina gražią ir sveiką jaunimo ateitį.
 
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, R. Rutkauskienė
Skip to content