Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena

Gegužės 28 d. yra minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena, todėl Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistai informuoja visuomenę, jog labai svarbu atkreipti dėmesį į Lietuvos moterų sveikatą ir būtinybę profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų.
Taip pat labai svarbu nepamiršti sveikos gyvensenos ir atkreipti dėmesį į sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą, kokybišką miegą, streso valdymą.
Sveika gyvensena padeda užkirsti kelią sveikatos problemoms, tačiau joms atsiradus, svarbu pastebėti įvairius organizmo siunčiamus signalus ir laiku į tai sureaguoti. Net jeigu ir nejaučiate jokių simptomų, būtina profilaktiškai atlikti tyrimus ir pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.
Lietuvoje yra vykdomos šešios Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis finansuojamos prevencinės programos, keturios iš jų susijusios su moters sveikata:
1. Širdies ir kraujagyslių ligų kartą per 1 m. pasitikrinti gali moterys nuo 50 iki 64 m. (imtinai).
2. Dėl gimdos kaklelio vėžio kartą per 3 m. pasitikrinti gali moterys nuo 25 iki 59 m. (imtinai).
3. Dėl storosios žarnos vėžio kartą per 2 m. pasitikrinti gali moterys nuo 50 iki 74 m. (imtinai).
4. Dėl krūties vėžio kartą per 2 m. pasitikrinti gali moterys nuo 50 iki 69 m. (imtinai).
Šios prevencinės programos leidžia anksti nustatyti sunkias ligas ir jas efektyviai gydyti, todėl Visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina nemokamai pasitikrinti sveikatą. Jei priklausote amžiaus grupei, kuriai skirtos šios prevencinės sveikatos patikros, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Jis suteiks daugiau informacijos ir esant būtinybei nukreips pas atitinkamus specialistus patikslinti diagnozei.
Taigi, mielos moterys, mylėkite save ir pasirūpinkite savo sveikata! Nepamirškite pasitikrinti ir užkirsti ligoms kelią!
Naudotas šaltinis:
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė
Skip to content