Vėjo ir bangų mūšos terapija
Vėjo ir bangų mūšos terapija
Rudenį dažną iš mūsų apima nenumaldomas ilgesys. Ilgesys kažko ir veržimasis į priekį. Vieni ilgisi saulėtų vasaros dienų, kažkuriam šiemet dar neteko pabraidyti jūroje. Gal todėl jau tapo tradicija, kad paskutinįjį rugsėjo savaitgalį tradiciškai organizuojamas šiaurietiškojo ėjimo žygis pajūriu, skirtas Pasaulinei širdies dienai. Žygis kasmet sulaukia didelio susidomėjimo. Jį organizuoja LEKI Lithuania. Per keturias žygio dienas žygeiviai nužingsniuoja 100 km. pajūrio ruožą, besidriekiantį nuo Latvijos riboženklio iki pasienio su Karaliaučiumi.
Kodėl Širdies dienai ir kodėl su lazdomis? Ėjimas su lazdomis yra 40 procentų efektyvesnis nei įprastas žingsniavimas. Išskirtinis bruožas tas, kad šioje suomiškoje technikoje sujungiamas vaikščiojimo paprastumas su aktyvia viršutinės kūno dalies raumenų veikla. Tokiu būdu gerinama širdies ir kraujagyslių veikla bei vystoma aerobinė ištvermė. „Svarbu kiekvienam iš mūsų bent kartą ryžtis pražingsniuoti Lietuvos pajūriu kad įsitikinti kokie skirtingi yra jūros krantai, kad suprasti koks gražus ir įvairus gali būti lietuviško pajūrio gamtovaizdis. Savo gražiausias spalvas jūra atsiskleidžia rudenį. Argi pakanka vasarą pagulėti pliaže, kad pažintum pajūrio grožį?“, – klausia pagrindinis žygio organizatorius Arūnas Milkus.
Šiemet žingsniavimas pajūriu suteikė puikių emocijų dalyviams, o siaučiantis vėjas – jėgų įveikti didesnius atstumus, nei kai kurie planavo. Už pagalbą organizuojant žygį dėkojame Jolantai Grybauskienei, šiaurietiškojo ėjimo treneriui Gintarui Šeškaičiui ir Romualdai Šeškaitienei. Už ištvermę ir kartu nueitus kilometrus nuoširdžiai sakome „ačiū!” visiems žygio dalyviams.
Vilma Jankevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė.