Pasvaliečiams buvo pristatytas Feldenkrais metodas

Kovo pradžioje pasvaliečiams buvo pristatytas Feldenkrais metodas. Subtilus, ne iš karto perkandamas ir unikalus dėl savo poveikio laikysenai, koordinacijai, lankstumui. Tai – ne joga, ne mankšta, ne pavieniai pratimai, nors išoriškai panašu. Didžiausias dėmesys skiriamas tam, ką asmuo daro šią minutę: nervų sistemos treniravimas, tuo pačiu ir raumenų, emocijų ir mąstymo koregavimas per judesį. Taikant Dr. Mošės Feldenkrais sukurtą metodą, specialių sąlygų dėka smegenys pačios mokosi, tobulėja, gyja ir sprendžia įvairias problemas: judesio, mąstymo, emocijų, raidos ir kt. – visiška priešingybė paplitusiam “taisymo” būdui.
Metodą pasvaliečiams pristatė profesionalus kineziterapeutas Ignas Zakarauskas, aukščiausią kvalifikaciją įgijęs Lietuvoje ir Austrijoje.
Feldenkrais užsiėmimuose atliekami įvairaus sudėtingumo judesiai: nuo vaikystės etapo iki aukšto meistriškumo. Iš pirmo žvilgsnio paprasti, lėti ir švelnūs judesiai, atliekami sąmoningai tampa stebėtinai efektyvūs. Pagrindinis vaidmuo skiriamas unikaliai žmogaus nervų sistemai bei jos galimybėms, – sako I.Zakarauskas.
Feldenkrais metodas apima biologinius ir kultūrinius judesio, laikysenos bei mokymosi aspektus ir tiria kaip mūsų įpročiai apriboja mūsų potencialą. Mūsų asmeninės patirtys, kultūriniai požiūriai, sužeidimai, ligos ir pan. formuoja fizinį ir psichologinį elgesį. Šis elgesys giliai įsitvirtina mūsų nervų sistemoje, dažnai sukeldamas nereikalingą fizinį ar psichologinį ribotumą. Feldenkrais metodas pasitelkia organišką mokymąsi, kad padėtų išsilaisvinti iš įvairių žalingų elgesio formų bei leidžia rastis naujam mąstymui, judesiui bei jausmui.
 
V.Jankevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė.
 
 
 
 
 
 
Skip to content